جهان یک بازیست
جهان یک بازیست
Keybords

کیبورد ها چه تفاوت هایی با هم دارند و کدام برای شما مناسب است؟

کیبورد ها چه تفاوت هایی با هم دارند؟

سلام  امروز در خدمت شما هستیم تا 2 نوع کیبورد تجاری داخل بازار رو برای شما معرفی کنیم و فرق بین اون ها رو براتون بگیم و ببینیم با توجه به نیاز ما کدوم کیبورد میتونه برای ما ارزش خرید بیش تری داشته باشه.

کیبورد های ساده :

کیبورد های معمولی دارای یک برد سری هستند که تمام دکمه ها به این برد متصل ان و عامل ایجاد جریان و فعال شدن برد کی برد گرافیت می باشد که با یک لایه از الیاژی رسانا برای عملکرد سریع تر پوشیده شده است و وقتی شما دکمه ای را فشار میدهید این گرافیت با مدار تماس پیدا می کند و جریان عبوری به کامپیوتر شما دستور میدهد تا چه کلمه ای را چاپ کند.

مشکلات کیبورد های ساده؟

از مشکلات کیبورد های معمولی این است که باید یک کلید را تا  انتها فشار بدیم تا عمل بکنه  و با گذر زمان این گرافیت و الیاژ روی ان فرسوده می شود تا جایی که بعضی از شرکت ها حداکثر کلیک برای این کیبورد ها را می نویسند که بعد از تعدادی مشخص صفحه کلید شما بلااستفاده می شود.

keyboard1

کیبورد های مکانیکی!!

و اما کیبورد های مکانیکی این دسته از کیبورد ها داستانی متفاوت تر از کیبورد های معمولی دارند.اگر از تفاوت شکل ظاهری کیبورد های مکانیکی و اون نور پردازی زیبای زیر دکمه بگذریم ولی نمی شه هیچ جوره از عملکرد بهتر و همچنین قیمت بالاش گذشت.

بخش تخصصی کیبورد های مکانیکی:

در کیبورد های مکانیکی دیگه خبری از برد ی تیکه و گرافیت و الیاژ نیست  کیبورد های مکانیکی از دو نوع برخوردار می باشندکیبورد هایی با دکمه فنری و کیبوردهایی با دکمه فنری و کلیپس هستند.
در هر دو نوع زیر هر دکمه یک فنر وجود داره و یک برد کوچیک که بعد از فشردن هر دکمه اون برد فعال میشه ولی در مدل دوم کلیپسی قرار داده شده که حساسیت دکمه رو بیش تر میکنه و برد رو سریع تر فعال میکنه  و دیگه نیازی نیست شما دکمه رو تا انتها فشار بدین .

keyboard2

دیگر قابلیت های کیبورد مکانیکی:

امکانی دیگر در کیبورد های مکانیکی این است که بیش تر شرکت های تولید کننده این کیبورد ها تعدادی دکمه اضافی داخل جعبه قرار میدن تا در صورت خراب شدن فنرو یا حتی سوختن برد شما دیگه نیاز نداشته باشین  صفحه کلید رو عوض کنید و خیلی راحت و حتی بدون باز کردن هیچ پیچی با کشیدن اون دکمه به بالا و قرار دادن ی دکمه دیگه کارتون انجام میشه

کدام کیبورد برای کار شما مناسب تر است؟

صفحه کلید های مکانیکی برای افرادی که مقاله نویسی میکنن و یا گیمر هستند و نمیخوام هر سال با این افزایش  قیمت ی کیبورد جدید بخرن بهترین انتخاب هست .

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

mi, venenatis, Praesent diam libero facilisis ultricies dapibus lectus