جهان یک بازیست
جهان یک بازیست
microsoft

چه جوری سرعت روشن شدن سیستم رو افزایش بدیم؟؟!! همراه با فیلم آموزشی

چه جوری سرعت استارت و روشن شدن ویندوز خودمون رو افزایش بدیم؟؟

سلام در خدمت شما هستیم با یک آموزش خیلی کاربردی که باعث میشه سرعت روشن شدن سیستم شما افزایش پیدا کنه و برای همه ما هم 
دیگر مقاله مرتبط آموزشی سایت جهان یک بازیست را می توانید از این بخش مطالعه کنید.

توجه داشته باشین باید تمامی مراحل زیر را انجام بدین.

مرحله اول:

فایل های اضافی را پاک کنید

فایل های اضافی که روی سیستم خود ذخیره کرده اید را با استفاده از ابزار Disk clean up ویندوز پاکسازی کنید فضای خالی بیش تر باعث افزایش سرعت لود هاردیسک و در نهایت افزایش سرعت لود سیستم می شود.

مرحله دوم:

اگر شما از هاردیسک های قدیمی استفاده میکنید برای بهبود عملکرد از ابزار  Defragment ویندوز استفاده کنید این ابزار با آنالیز هارددیسک شما و طبقه بندی این اطلاعات سرعت خواندن اطلاعات از هارددیسک را بهبود می دهد .

مرحله سوم:

از قسمت Control panel و سربرگ programs وارد قسمت unistall a program شوید و تمامی نرم افزار های روی سیستم خود را مدیریت کنید و آنهایی که کاربردی نیستند را پاک کنید در برخی موارد برنامه هایی وجود دارند که نه تها کاربردی ندارند بلکه سرعت ویندوز را به شدت کاهش میدهند.

مرحله چهارم:

با فشردن هم زمان دکمه های ترکیبی Ctrl + Shift + Esc و  ورود به سربرگ startup یک لیست از برنامه هایی که با روشن شدن ویندوز بلافاصله و به شکل خودکار ران میشوند به شما نمایش داده میشود  و با غیر فعال کردن این برنامه ها سرعت ران شدن سیستم شما  به طور چشم گیری افزایش پیدا می کند .
یک سری آموزش ها در این باره داخل ویدیو گفته شده.

مرحله چهار و نیم:

 از سربرگ Processes نرم افزار هایی که قابل مشاهده نیستند ولی روی سیستم شما ران هستد را مشاهده میکنید و می توانید آنها را غیر فعال کنید .

مرحله پنجم :

همیشه از آنتی ویروس یا ابزار های امنیتی ابدیت شده استفاده کنید و سعی کنید برای این کار از نسخه های رایگان استفاده نکنید  و نسخه های اورجینال تهیه کنید تا همیشه ابدیت و نسخه جدید این نرم افزار ها در دسترس شما قرار گیرد.
برخی بد افزار ها هستند که به شکل ویروس روی سیستم شما اضافه میشوند و سرعت سیستم شما را به شدت کاهش میدهند و از منابع سیستم شما همانند یک انگل در بدن انسان استفاده میکندد.

مرحله ششم :

صفحه دسکتاپ خود را خلوت نگه دارین و سعی کنید تنها نرم افزار های خیلی مهم و پر کاربرد را روی دسکتاپ داشته باشین تا دسترسی به آنها اسان باشد .
داشتن برنامه یا پوشه های زیاد بر روی صفحه دسکتاپ سرعت را به شدت کاهش میدهد این تفاوت سرعت روی سیستم های ضعیف بهتر مشهود است.

مرحله هفتم:

از مرور گر های سبک استفاده کنید یکی از این مرور گر ها Edge می باشد که بخش کمتری از منابع سیستم شما را درگیر میکند.

برخی نکات مهم:

ما در این آموزش فقط از ابزار های خود ویندوز که کاملا استاندارد هستند و برای همین کار ساخته شده اند استفاده میکنیم و این ابزار ها روی تمامی نسخه های ویندوز نصب هستند و امکانات ویندوز برای مدیریت سیستم می باشند که در این مقاله کاربرد آنها را با هم بررسی کردیم .
انجام یکی از این مراحل به تنهای نمی تواند تفاوت چشم گیری روی سرعت سیستم شما داشته باشد ولی اگر همه را دقیق و طبق آموزش ها و ویدیو انجام دهید سرعت استارت شدن ویندوز تا 10 ثانیه و یا حتی بیش تر تغییر خواهد کرد.  

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

leo. Nullam venenatis sed commodo ultricies quis, accumsan